Pragoffest 2012

 

Na skok do Élladu

Rok uplynul jako voda a my se opět vydali na PragoFFest, festival fantazie, kde jsme i letos měli tu možnost setkat se s Adamem Andresem alias Veronikou Válkovou, která je autorkou známého cyklu knih ze země Éllad.

Celý festival probíhal v době pololetních prázdnin od čtvrtka do neděle. My se festivalu zúčastnili v pátek, kdy proběhla beseda s Veronikou Válkovou. Letos debata neměla moderátora, a tak byla založena především na dotazech nás fanoušků a ostatních, kteří se chtěli o spisovatelce něco dozvědět. Především nás zajímaly informace o novém komiksu, který bude kreslit ilustrátor Petr Kopl právě podle Wetemay a na sklonku jara by se tento komiks měl dostat do knihkupectví. Také jsme se dozvěděli o dalším pokračovaní Wetemay, provizorně pojmenovaném jako Sága o Wannovi z Mortaluny II, která by měla celý cyklus uzavřít a prozradit nám některé, dříve neobjasněné, spojitosti.

Řeč však přišla i na autorčinu jinou tvorbu, kterou je série knih pro děti o dívce Báře, která se svým kouzelným atlasem cestuje do minulosti, nebo také její povídky a film Hrútvang, který autorka natáčela společně se svými studenty z gymnázia.

Velkou novinkou pro část osazenstva byla existence autorčiných stránek, takže i ty by se měly dočkat větší návštěvnosti.

Je léty ověřenou pravdou, že čas strávený v příjemné společnosti utíká mnohem rychleji, takže hodina, která byla pro besedu určena, uběhla jako mávnutím dračími křídly a nám nezbylo nic jiného než se s Veronikou Válkovou i Élladem rozloučit a doufat v další setkání na PragoFFestu nebo jiné besedě.

                                                                (Zuzana Tůmová + Nicol Šárová)